Niçin Avustralya'da İngilizce Öğrenmeli?

Avustralya günümüzde gerek yaşam standartları gerekse eğitim olanakları bakımından dünyanın en popüler ülkelerinden biridir.Avustralya'nın tercih edilme sebepleri söz konusu olduğunda İkliminden modernliğine yaşam standartlarından öğrencilere sunduğu çalışma hakkına kadar bir çok sebepe yer verilebilir.

Avustralya Modern bir ülkedir: Avustralya sosyol ve ekonomik olarak dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir. Bu Avustralya'daki ekonomi, toplum güvenliği ve eğitim sistemlerinin üst düzeyde olduğu anlamına gelmektedir.  

Avustralya: Dünyanın en çok tercik edilen kentilerinin ülkesi: Dünya genelinde yapılan bir çok araştırma sonuçlarına göre Sidney, Melbourne, Brisbane, Perth  gibi Avustralya şehirlerini dünyanın en yaşanılacak şehirler arasında göstermektedir.

Güvenli Ülke: Düşük suç oranını, yüksek refah düzeyi, üst düzey sağlık sistemi, sivil toplum örgütlerin sayısı ve etkinlikleri, çevre temizliği, kültürel etkinlikler ve doğal güzellikler, çalışma şartları ve iş olanakları ile mükemmel bir ülkedir.  

Ülkede yaşayan uluslararası öğrenciler çok güvenilir bir atmosferde huzur içinde eğitimlerine devam ederler. Suç oldukça az oranlarda işlenmektedir

Avustralya’da Kaliteli Eğitim : Avustralya üniversitelerinden edinilen diplomaların tüm dünyada geçerli olmasına bağlı olarak Avustralya üniversitelerini bitiren uluslar arası öğrenciler başarılı ve seçkin bir kariyere sahip olurlar. Avutralya İngilizce dil eğitimi ve farklı konulardaki sertifika / diploma programları ile de lider ülkelerden biridir.

 

Eğitim için Ekonomik bir Ülke: Avustralya'da eğitim almak iki açıdan ekonomiktir. İlk olarak Avustralya'daki eğitim ve yaşam giderleri Amerika, İngiltere gibi ülkelere kıyasla daha düşüktür. İkinci olarak ise öğrencilerin eğitimleri boyunca yasal olarak çalışabilme haklarının olması ve bu sayede ciddi oranda kazanç elde edebilmeleridir.

 

Öğrenciler için Avustralya’da Çalışma Hakkı: Avustralya'da eğitim konusu ve eğitimin türü ne olursa olsun öğrenciler haftada 20 saat yasal çalışma hakkına sahip olmaktadırlar. Çalışarak konaklama ve cep harçlığını karşılayabilecek gelire sahip olabilirsiniz. 

 

Yüksek Yaşam Standartları: Avustralya yaşam standartları bakımından dünyanın en ileri ülkelerinden biridir. Sanatsal ve kültürel aktivitelerin oldukça gelişmiş olduğu ülkelerden sayılabilir. 1.000'den fazla radyo kanalı, 719 televizyon kanalı ile de tüm dünyada yaygın bir yayın ağı vardır.

 

Avustralya Konuksever Ortama Sahiptir: Dünyadaki etnik gruplardan çoğunluğu Avustralya'da bulunuyor. Avustralya'da etnik mutfaklar ve eğlenceli faaliyetler yer almaktadır. Avustralya'da değişik kulüpler ve etnik altyapıların temsilciliğini yapan dernekler bulunmaktadır. Şehir merkezlerinde çok çeşitli alışveriş alanları, restoranlar, tiyatrolar, sanat galerileri ve müzeler vardır. Halka açık çok sayıda park, bahçeler ve plajlar, spor ve aktivite alanları yer almaktadır.

 

Avustralya eğitim için idea İklime Sahiptir: Avustralya bir kıtadır ve doğal olarak farklı iklimlere sahiptir. Kentlerin bulunduğu coğrafi bölgeler iklim koşulları açısından eğitim için idealdir.