Avustralya'ya İngilizce Öğrenmek İçin Gidenlere Altın Tavsiyeler

Avustralya'ya İngilizce dil okulana devam ederek İngilizce öğrenmek için gitmeyi düşünüyorsanız Avustralya öncesinde ve Avustralya'da iken okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinizin en kısa zaman gelişmesi için aşağıdaki önerileri faydalı bulacaksınız.

♦ Avustralya'da İngilizce Öğrenirken Türkçe konuşmayın ya da mümkün olduğunca az kullanın.

Avustralya'da bulunduğunuz süre boyunca Türkçe konuşmazsanız ya da en azından zamanınızın % 80'ninden daha uzun süre İngilizce kullanımı üzerine yoğunlaşırsanız konuşmadaki akıcılığınız çok çabuk gelişecektir. Unutmayın Avustralya'da bulunma, İngiilizce dil okuluna gitme sebebiniz Türklerle arkadaşlık yapmak, vakit geçirmek değil. Okuldaki Bir saat süren Türkçe sohbet bile İngilizce öğreniminize olumsuz etki yapacaktır. Bunun için ayırdığınız zamanı ve harcadığınız bütçeyi düşünün.

♦ Hiçbir zaman Türkçe'den İngilizce'ye çeviri yapmayın.  Çeviri yaptığınız zaman Türkçe'yi temel almaktasınız, İngilizce'yi değil. Düşünme sisteminizi İngilizce olarak oluşturmaya çabalayın.

♦ İngilizce konuşurken hata yapmaktan çekinmeyin  İngilizce iletişiminizin gelişmesi bir süreçtir. Hatalar da bu sürecin en doğal kısmını oluşturmaktadır. Ne kadar fazla konuşursanız konuşmadaki akıcılığınız o denli gelişecektir.

♦ Avustralya'da dil okulunun dışında da İngilizce üzerine yoğunlaşın.  Avustralya'da bulunduğunuz sürede Televizyon seyredin, radyo dinleyin, gazete ve dergi okuyun, Sinemalara gidin, en önemlisi her fırsatta her ortamda insanlarla konuşun. İngilizce pratik yapmanın en iyi yöntemlerinden biri de mağazalarda tezgahtarlarla konuşmaktır. Tezgahtarların sizinle konuşmak için gönüllü olacaklarına emin olabilirsiniz. Alış veriş yapmak zorunda değilsiniz ancak bunu belli etmeyin :)

♦ Yüksek sesle okuyun.  Ne kadar fazla okursanız İngilizce'nin ritmine o denli uyum sağlayacaksınız. Yüksek sesle okumak hem görme hem de duyma duyularına hitap ettiği için sessiz okumaya oranla daha verimlidir.

♦ Durmaksızın günde en az 10 dakika İngilizce yazın.  Ne yazdığınız önemli değil. Sadece düşüncelerinizin akışını İngilizce olarak kaydedin. Yazdıklarınızı düzeltmek için zaman kaybetmeyin. Neden İngilizce günlük tutmayasınız? Bu İngilizce düşünmeye alışmanıza yardımcı olacaktır. İlerleyen günlerde önceki sayfalarla son yazdıklarınızı kıyaslayarak gelişiminizi gözlemleyebilirsiniz

♦ Her gün öğrendiğiniz en az 3 yeni kelimeyi not edin.  Bu kelimeleri mümkün olan her fırsatta konuşmalarınıza katın. Bir kelimeyi ne kadar çok kullanırsanız belleğinizde kalıcı olması o kadar kolay olacaktır.